event burgee

Rudkøbing Sejlklub´s Hovedkapsejlads 2011

Overalt placering

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Ratings: Custom, Entries: 15, Scoring system: DH2011
Placering Løb Bådnavn Bådtype Sejlnr. Club Skipper DH mål Placering
               
1 1 Rødtop Nordisk Folkebåd DEN 776 Rudkøbing Sejlklub Birger Lyhne 1159.6,761.6,679.2 1.0
2 4 Vibe Aphrodite D337 Rudkøbing Sejlklub Steen Bertelsen 817.0,618.6,576.2 2.0
3 1 Balu Fenix 645 Rudkøbing Sejlklub Mikael Jensen 1022.8,689.0,608.2 3.0
4 4 Laurine Odder 22 1 Nyborg Sejlforening Poul Oddersborg 897.2,632.8,559.8 4.0
5 4 Peti Elvstrøm 95 4024 Rudkøbing Sejlklub Leif Nielsen 901.0,638.0,574.8 5.0
6 2 Miss Sommerlyst Nordship 34 DEN 20 Rudkøbing Sejlklub Flemming Hansen 936.0,645.8,575.6 6.0
7 3 Smut 2 Bianca 28 D 102 Rudkøbing Sejlklub Flemming Nielsen 964.8,665.4,601.4 7.0
8 4 Hurtig Nok Banner 23 GER 23 Rudkøbing Sejlklub Michael Koll 836.8,608.4,538.6 8.0
9 3 Liljen Bianca 28 D 35 Rudkøbing Sejlklub Ulrik Bastholm 948.0,662.4,598.8 9.0
10 3 Solstrålen Spækhugger 57 Marstal Sejlklub Laurids Nielsen 885.0,655.6,589.4 10.0
11 1 Oline Scampi 30 S Rudkøbing Sejlklub Claus Grøftehauge 1023.6,671.0,580.6 11.0
12 4 Wuppie Impala 30 28 Marstal Sejlklub Henning Bager 861.8,626.0,563.8 12.0
13 3 Victoria Salta 26 Rudkøbing Sejlklub Jeppe Sundberg 913.6,654.8,587.4 13.0
14 3 Prob L 23 D 391 Rudkøbing Sejlklub Ole Espe 944.2,674.4,603.6 14.0
15 2 Mahay Dehler 36 D 44 Rudkøbing Sejklub Ulf Kongsbach 934.4,606.0,512.2 15.0


Placering - 170911 at 

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 09:00:00, Distance: 22.5, Wind str: TACIH
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 09:10:00, Distance: 22.5, Wind str: TACIH
Placering Løb Bådnavn Bådtype Sejlnr. Club Skipper DH mål Start Finish Elapsed Corrected Ave speed
1 1 Rødtop Nordisk Folkebåd DEN 776 Rudkøbing Sejlklub Birger Lyhne 1159.6,761.6,679.2 09:00:00 13:03:01 4:03:01 4:03:01 5.555 kn
2 4 Vibe Aphrodite D337 Rudkøbing Sejlklub Steen Bertelsen 817.0,618.6,576.2 09:10:00 12:53:18 3:43:18 4:21:56 6.046 kn
3 1 Balu Fenix 645 Rudkøbing Sejlklub Mikael Jensen 1022.8,689.0,608.2 09:00:00 12:58:55 3:58:55 4:25:33 5.651 kn
4 4 Laurine Odder 22 1 Nyborg Sejlforening Poul Oddersborg 897.2,632.8,559.8 09:10:00 12:55:17 3:45:17 4:30:04 5.992 kn
5 4 Peti Elvstrøm 95 4024 Rudkøbing Sejlklub Leif Nielsen 901.0,638.0,574.8 09:10:00 13:01:35 3:51:35 4:30:44 5.829 kn
6 2 Miss Sommerlyst Nordship 34 DEN 20 Rudkøbing Sejlklub Flemming Hansen 936.0,645.8,575.6 09:00:00 12:52:57 3:52:57 4:31:48 5.795 kn
7 3 Smut 2 Bianca 28 D 102 Rudkøbing Sejlklub Flemming Nielsen 964.8,665.4,601.4 09:10:00 13:20:23 4:10:23 4:39:34 5.392 kn
8 4 Hurtig Nok Banner 23 GER 23 Rudkøbing Sejlklub Michael Koll 836.8,608.4,538.6 09:10:00 12:57:04 3:47:04 4:39:48 5.945 kn
9 3 Liljen Bianca 28 D 35 Rudkøbing Sejlklub Ulrik Bastholm 948.0,662.4,598.8 09:10:00 13:21:59 4:11:59 4:42:08 5.357 kn
10 3 Solstrålen Spækhugger 57 Marstal Sejlklub Laurids Nielsen 885.0,655.6,589.4 09:10:00 13:19:57 4:09:57 4:43:38 5.401 kn
11 1 Oline Scampi 30 S Rudkøbing Sejlklub Claus Grøftehauge 1023.6,671.0,580.6 09:00:00 13:12:35 4:12:35 4:49:34 5.345 kn
12 4 Wuppie Impala 30 28 Marstal Sejlklub Henning Bager 861.8,626.0,563.8 09:10:00 13:16:38 4:06:38 4:49:55 5.474 kn
13 3 Victoria Salta 26 Rudkøbing Sejlklub Jeppe Sundberg 913.6,654.8,587.4 09:10:00 13:28:11 4:18:11 4:52:37 5.229 kn
14 3 Prob L 23 D 391 Rudkøbing Sejlklub Ole Espe 944.2,674.4,603.6 09:10:00 13:38:01 4:28:01 4:56:22 5.037 kn
15 2 Mahay Dehler 36 D 44 Rudkøbing Sejklub Ulf Kongsbach 934.4,606.0,512.2 09:00:00 12:58:30 3:58:30 5:01:08 5.66 kn


www.rudkoebingsejlklub.dk
rudkoebingsejlklub@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.02 build 6
www.sailwave.com